Kedves Kollegánk/Barátunk!

A héten megjelent az NKA Kulturális Fesztiválok Kollégium két pályázati kiírása! A kiírás szövege szerint azok a fesztiválok pályázhatnak, amelyek igazoltan tagjai valamely hazai, vagy nemzetközi szakmai szervezetnek. A következő szervezeteket nevesíti a kiírás:

• Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége CIOFF,
  • Független Előadó-művészeti Szövetség
  • Magyar Fesztivál Szövetség,
  • Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetsége,
  • Magyar Színházi Társaság,
  • Magyar Zenei Tanács,
  • Szabadtéri Színházak Szövetsége,
  • Teátrumi Társaság,
  • Független Előadó-művészeti Szövetség,
  • CIOFF (The International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Art – Nemzetközi Néptáncfesztivált Szervezők Világszövetsége),
  • EFA (European Festival Association – Európai Fesztivál Szövetség),
  • ETU (European Theatre Union),
  • IETM Informal European Theatre Meeting – Európai Informális Színházi Találkozó (újnéven: International Network for Contemporary Performing Arts),
  • IFEA (International Festivals & Events Association – Fesztiválok és Rendezvények Nemzetközi Szövetsége

A Magyar Fesztivál Szövetség esetében a felvétel feltételei az alábbiak.

Szövetségünk tagja csak olyan cég, költségvetési intézmény, vagy akár magánszemély lehet, aki/amely saját fesztivált szervez. A fesztivált a Magyar Fesztivál Regisztrációs- és Minősítési Programban regisztrálni kell. Amennyiben a regisztrálás és a jelentkező írásos kérelme elfogadásra került, ,ill. a tagfelvételt kérelmező egyetért Szövetségünk Alapszabályával úgy – a díjak rendezését követően – a jelentkező az MFSZ tagjává válik.

Első lépés:
A Regisztráció elvégezhető a legutóbb lezajlott fesztivál adataival a  www.fesztivalregisztracio.huoldalon a regisztrációs díj átutalása után!
Az újonnan regisztráló fesztiválok regisztrációs díja 8.000 Ft.
Az évente szükséges megújítás díja 5.000 Ft.
A Magyar Fesztivál Szövetség tagjainak a regisztrálás és a megújítás is díjtalan!

További információk, átutalási tudnivalók itt érthetőek el.

A regisztráció eredményéről e-mailben kap értesítést a jelentkező.

Második lépés:
A felvétel kérelmezéséhez a Szövetségünk elnökségéhez e-mailben kell eljuttatni a kitöltött tagfelvételi űrlapot. Ehhez csatolni kell  és Szövetségünk két rendes tagjának ajánlását is. (fesztivalszovetseg@fesztivalszovetseg.hu)

A felvételről az MFSZ elnökség – havi rendszres összejövetele alkalmával – szavazás útján dönt. Az elnökség első sorban  az adott fesztivál  minőségét  és egyediségét preferálja.  Az NKA miatti szoros időintervallum miatt a grémium rendkívüli ülést is tart majd a pályázati határidő lejárta előtt.
Éves tagdíj: 30 000 Ft, melyet a felvételi határozat megérkezése után, számla ellenében kell fizetni.

Információk, valamit a tagfelvételi űrlap itt érhetőek el.

Üdvözlettel,
Magyar Fesztivál Szövetség elnöksége és munkatársai