Nem kell hangsúlyoznunk a rendkívüli fontosságát annak, hogy a Sziget csoport csatlakozott a Magyar Fesztivál Szövetséghez. A bővülés sok szinten jelentkezik. A Sziget Fesztiválon túl – ami nemcsak a csoportnak, de az országnak, sőt az európai színtérnek egyik zászlóshajója – közénk állt a Balaton Sound, a Volt, a Gyereksziget és a Gourmet fesztivál is. Ezzel magán a Szövetségen túl gazdagabbá válik a frissen alakuló ifjúsági fesztiválok tagozata, valamint a gasztronómiai fesztiváloké is. Az újonnan feltöltött adatokkal teljesebb, reprezentatívabb és még hitelesebb lett a Fesztiválregisztrációs Rendszer adatbázisa, aminek döntő jelentősége van a koronajárvány hatásainak ágazati szintű föltérképezése során. Ez utóbbi folyamatban a csoport belföldi súlya és nemzetközi kapcsolatrendszere kiemelt fontosságú. Ez aláhúzza annak az értékét, hogy a Sziget ügyvezetője csatlakozott Szövetségünk munkacsoportjához, amely összegzi és a kormányzathoz eljuttatja a válságnak a fesztiválokra mért hatásait.