Az NKA Kulturális Fesztiválok Kollégiuma kinevezett kurátorai

Balog Zoltán miniszter és Doncsev András alelnök február18-án adták át a megbízó leveleket a megújult grémium tagjainak.

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):

Igyártó Gabriella Pro turismo és Wlassics Gyula-díjaskulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója, Mesterségek Ünnepe fesztivál igazgatója, Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke.

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Márta István Erkel díjas zeneszerző, a Magyar Fesztivál  Szövetség elnöke, a Művészetek Völgye alapítója, kulturális menedzser- és főtanácsadó.

Szigetvári József a Folklórfesztiválok MagyarországiSzövetsége alelnöke, a Magyar Fesztivál Szövetség elnökségi tagja, a Barátság Kulturális Központ igazgatója, főiskolai oktató, Lukács Móric díjas, az EFFEdíjas Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál igazgatója.

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Horváth László producer, kulturális menedzser,fesztiválszervező, a Príma Primissima díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója.

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Harangozó Gyula Kossuth-díjas táncművész, koreográfus, a Szegedi Szabadtéri Játékok művészeti igazgatója.

Tóth Tibor menedzser, koncertszervező, fesztiválszervező,Európa Legnagyobb Fesztivál díjas Sziget Fesztivál szolgáltatásfejlesztési vezetője, az Etalon Produkció Kft. ügyvezetője.

A Közművelődési Kollégium tagja lett Bak Lajos, Szövetségünk Felügyelő Bizottságának tagja is.