Időpont

2023. szeptember 01. – 2023. szeptember 09.

Miskolc

A fesztivál minden évben szeptemberben kerül megrendezésre Miskolcon. A vetítések négy helyszínen zajlanak. Versenyprogram: nemzetközi nagyjátékfilm, hosszú dokumentumfilm, CineNewWave kategóriákban. Zsűrik: a szervezők által felkért nemzetközi zsűri, a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetségének (FIPRESCI) delegált zsűrije, az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége (CICAE) által delegált zsűri és nemzetközi szervezetek által delegált ökumenikus zsűri. Rendszeres kapcsolódó programjaink: CineClassics, Otthonunk Miskolc, Roma-kép, Iránytű dokumentumfilmes workshop, Országfókusz sorozatok. A hazai filmszakmai szervezetek (Mozisok Országos Szövetsége, Art Mozi Egyesület) évente megrendezésre kerülő szakmai programjai kapcsolódnak az eseményhez.