Időpont

2023. június 30. – 2023. július 02.

Eger, Dédestapolcsány, Noszvaj

A Bükki Művészeti Napok Barokk Fesztivál keretében az elmúlt tíz év közép-európai, osztrák, német, olasz, francia, angol, spanyol, olasz, görög tematikája után ebben az évben törökös a mottó: Alla turca. Bemutatásra kerül Gluck: A rászedett kádi c. vígoperája, lesz matiné és esti hangverseny, Balassi emlékműsor, Te Deum, orgonakoncert, kastélykoncert. A közreműködők Eger meghatározó együttesei és szólistái (Egri Szimfonikus Zenekar, Cantus Agriensis, Musica Aulica, Rézfúvós Együttes, Szajkó Anita énekesnő), továbbá a Tercina Együttes, a Budapesti Kamaraopera, az autentikus török zenét játszó Canlar Együttes. A helyszínek: Kopcsik Marcipánia, Ciszterci templom, Érsekudvar, Szabadtéri színpad, Dédestapolcsány református templom, Noszvaj Kastély.