Február 27-én a Nemzeti Közművelődési és Közgyűjteményi Intézet (NKKI) munkatársaiból valamint a Magyar Fesztivál Szövetség elnökségének delegáltjaiból megalakult a fesztiválregisztrációs munkacsoport.
A munkacsoport célja, hogy az eddigi tapasztalatok figyelembevételével a fesztiválregisztrációs és –minősítési folyamat tartalmi, fenntartási és fejlesztési koncepcióját felülvizsgálja, s szakmai ajánlás megfogalmazásával járuljon hozzá a minősítési rendszer megújításához.
Az alakuló tanácskozáson a Magyar Fesztivál Szövetség elnöksége és a Nemzeti Közművelődési és Közgyűjteményi Intézet munkatársai vettek részt. A megjelenteket Mók Ildikó az NKKI főosztályvezetője köszöntötte, majd Márta István a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke ismertette a fesztiválminősítési rendszer működésének tapasztalatait.

A résztvevők a megbeszélésen kijelölték a munkacsoport tagjait, meghatározták a szervezetek közötti együttműködés szakmai kereteit és időbeli ütemezését.
A munkacsoport tagjai a legfontosabb feladatként a működtetés-fenntartás feladataival kapcsolatos teendők részletes meghatározását, az együttműködés szakmai elemeinek kidolgozását és a szektorközi partnerkapcsolatok erősítését határozták meg.
A munkacsoport március közepén újabb munkamegbeszélést tart.