Március 7-én tartottuk a Fonó Budai Zeneházban a Magyar Fesztivál Szövetség éves rendes Közgyűlését és szakmai konferenciáját.
A közgyűlés keretein belül a szövetség tagjai megismerhették és véleményezhették az előző éves szakmai munkát, és meghallgatták az elnökség terveit az aktuális évre vonatkozóan.
A nyilvános szakmai programon érdekes beszélgetéseket hallhattak a résztvevők a 2023-as év aktuális kihívásairól, a fesztiválok településeiken betöltött szerepéről és aktuális helyzetéről, az állam feladatairól és lehetőségeiről a fesztiválfinanszírozásban, a kultúrafogyasztás átalakuló szokásairól, lehetőségeiről és tereiről, a változó kihívásokról, új trendekről, új lehetőségekről, szükséges és lehetséges újításokról.
A délutáni szakmai program fókuszában a Hungarikumok álltak – a Hungarikumok és Nemzeti értékek népszerűsítésének szerepe és lehetőségei, Hungarikumok a virtuális térben, Hungarikumok és Nemzeti értékek a magyar fesztiválpalettán.

Végül Borsa Kata, az MFSZ elnöke zárta a konferenciát.